BLOG

KİNEZİTERAPİ VE TAMAMLAYICI TEDAVİLERİ

Bilinen fizik tedavi yöntemlerinden farklı bir rehabilitasyon sürecini ele alan KİNEZİTERAPİ sayesinde, pek çok hastamızı umut ışığı oluyoruz.

Yeni Nesil rehabilitasyon aletleri eşliğinde egzersiz yöntemi olan kineziterapi, hastaların hem konforu hem de sağlığı baz alınarak ortaya çıkan önemli bir tedavidir.

KİNEZİTERAPİ tedavi seanslarının etkisi; kliniğimiz bünyesinde gerçekleşen sauna terapi, cryo terapi ve medikal masaj ile pekiştirilmektedir.

Sauna seansının tedavi edici etkisi, dekompresyon aletlerini takiben uygulandığında ortaya çıkar.

Kineziterapi de yapılan masaj ise medikal masajdır. Kineziterapi çalışması ardından tamamlayıcı bir tedavi olarak uygulanır. Medikal Masaj uygulaması ile hasar görmüş olan bölgede ağrılar azalır, kan dolaşımı artar, venöz dolaşım artar, iç organlar rahatlar.

Asıl İyileşme Ağrıyı Yenmektir!

Etkin bir şekilde ağrının üstesinden gelmek; hastalık ile mücadeleyi kazanmak, sağlıklı insan davranış stereotipini geliştirmek demektir. Gerçek iyileşme budur.
Tedavi programının amacı, tüm iskelet kaslarının niteliklerini ve yapısını iyileştirmek suretiyle hasar görmüş organ ve sistemlerin fonksiyonel iyileşmesini sağlamaktır.
Bize göre tedavinin nihai sonucu - tamamen iyileşmiş kas-iskelet sistemidir.

vucut agri

Kineziterapi”nin, Eklem, Kas Ve Omurga Hastalıklarında, İyileştirici Ve Önleyici Etkileri Sayesinde Çağdaş Tedavide Önemli Yeri Oldu…

Bizi Takip Edin…

KİNEZİTERAPİ İLE HİPODİNAMİNİN ZARARLI ETKİSİNE ANTİ-YIKICI ETKİ!

Hipodinami, kelime anlamıyla hareket gücünde azalma yani hareketsizlik demektir. Uzun vadede hareketsizlik insan vücudunda yıkıcı etkilere neden olabilir. Bu nedenle hipodinami üzerinde durulması gereken önemli bir konudur.

HİPODİNAMİDE KİNEZİTERAPİNİN GÖREVLERİ VE ETKİLERİ

Hipodinami, kelime anlamıyla hareket gücünde azalma yani hareketsizlik demektir. Üstelik hipodinami, birçok hastalık riskini arttırmakla kalmayıp, onları atlatma sürecini de zorlaştırır. Bu nedenle Kineziterapi hipodinaminin (hareketsizliğin) zararlı etkisine anti etki olarak şöyle bir yöntem belirler:

Adsız_tasarım.png

Ofis Çalışanlarını Tehdit Eden Hastalıklar

Ofis ortamında çalışmanın kas ve iskelet sistemi açısından bazı sorunlar yaratması muhtemeldir. Özellikle masa başında uzun saatler geçiren pek çok kişi ağrılardan ve kramplardan şikayet eder. Oysa çözüm çok basit: Hareket etmek!

Eklemler kemikleri hem birbirine bağlar hem de hareket etmemizi sağlar. Omurgamız ise vücudumuzu dik tutan bir kolon görevi taşır. Masa başında geçirilen uzun saatler, hareketsizlik, duruş bozukluğu gibi pek çok göz ardı edilen durum, kas iskelet yapımızda ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Peki, ofis çalışanlarını bekleyen hastalık tehlikeleri nelerdir? Haydi, birlikte inceleyelim:

16.png

MASA BAŞI ÇALIŞANLAR BU HASTALIKLARA DİKKAT!

Gün boyu oturarak çalışmanızın yanı sıra zayıf kas yapısına sahipseniz ve kilonuz da olması gerekenden fazlaysa, vücut sağlığınıza biraz daha dikkat etmeniz gerek! Bunların yanı sıra günlük hayatınızda da beden gücünü fazla kullanıyorsanız, sigara alışkanlığınız varsa ve de spor yapmıyorsanız eklem, kas ve omurga hastalıklarından birine ya da bir kaçına yakalanma riskiniz ne yazık ki oldukça yüksek! Bu hastalıkları şöyle sıralayabiliriz:

Bel Fıtığı ve Eklem Hastalığı Dinlenme ile değil, Bilinçli Egzersizle Tedavi Edilir!


"Bilinçli egzersiz tedavi eder, yanlış egzersiz sakat bırakabilir”

Kineziterapi egzersizlerini Fizik tedavi Uzmanı Doktoru onayı ve kontrolünde fizyoterapistler eşliğinde yapın.

Kineziterapi Yöntemi; Kireçlenme, Bel-Boyun Fıtığı, Disk Çıkıntısı, Eklem Ve Sırt Ağrısı Gibi Şikayetleri, Genellikle Tavsiye Edildiği Gibi Dinlenme İle Değil Hareketle Tedavi Eder.

BOYUN AĞRILARI İÇİN KİNEZİTERAPİ YÖNTEMİNİ DENEDİNİZ Mİ?

Boyun ağrıları oldukça yaygın bir şikayettir. Hatta bazı zamanlar yaşam standartlarımızı etkileyecek kadar şiddetli ve sancılı olur. Kineziterapi egzersizleri ile boyun ağrılarınıza son vermeniz mümkün. Nasıl mı? Öncelikle boyun ağrısına neden olan etmenlerin incelenmesi gerek. Bunun için kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeli ve kesinlikle bir uzman yardımı almalısınız.

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Uzmanlarımıza Sorun
randevu ve bilgi hattı